Publikujemy świadectwo z minionej SzA, a także dziękujemy Zuzi za napisanie i przesłanie go do nas.

Ostatnią Szkołę Animatora szczególnie przeżyłam. To był naprawdę dobry czas dla mnie, ponieważ doszło do mnie jak ważne jest dzieło, w którym uczestniczę oraz jak wielka odpowiedzialność pada na animatorów rekolekcyjnych. Ruch Światło-Życie jest wspólnotą, która dzięki Maryi i Panu ma wielką moc i siłę, tylko trzeba się otworzyć, a Duch Święty sam będzie przez nas mówił.

Dzięki wspólnocie, w której mogę służyć jak Maryja i to jest piękne.

Zuzia


W miniony weekend odbyła się pierwsza w 2018 roku Szkoła Animatora. Skład osób uczestniczących w niej nieznacznie, ale wciąż się zmienia. Czasem ktoś nie może pojawić się w danym terminie, ale to z czego się cieszymy to fakt, że mimo trwającego już cyklu formacji animatorów, skład Szkoły Animatora zmienia się również dzięki nowym osobom, które biorą w niej udział. Nie biorąc udziału w SzA od początku, nie przejmuj się i dołącz do grona osób formujących się w ten sposób.
Uczestniczka sobotniego spotkania formacyjnego podzieliła się z nami świadectwem z tego dnia, za co jej dziękujemy.

"Ostatnia Szkoła Animatora odbyła się pod hasłem ósmego drogowskazu - ŚWIADECTWO.

Jestem jedną ze "starszych" uczestników Szkoły Animatora (wcześniej myślano, że jestem jedną z osób prowadzących). Pomimo tego, że innym może się wydawać, że wiem wiele co i jak robić w oazie, to jednak zauważam, że ten rodzaj formacji jest mi bardzo potrzebny.

Jednym z punktów dnia była konferencja Krzysztofa zakończona pracą w grupach na temat planu "Ad Christum Redemptorem 2". Pierwszy raz w pełni świadomie słuchałam o tym co zakłada ten plan i…  Mam kilka wniosków dla siebie.

  1. Kolejność powstawania diakonii specjalistycznych w Ruchu jest bardzo ważna i są diakonie, o które  szczególnie należy zabiegać aby działały i powstawały: → Diakonia Modlitwy → Diakonia Ewangelizacji → Diakonia Wyzwolenia. A to wszystko po to aby nie było w Polsce człowieka, który nie słyszał o Jezusie.
  2. Sama też będąc w Ruchu mam zacząć szukać diakonii dla siebie i najlepiej zacząć od tych najbardziej podstawowych :)

Poza tym cały dzień spędzony z ludźmi, którzy chcą przygotować się do posługi jako animator, podniósł mnie na duchu, że są ludzie chcący rozwijać to piękne dzieło księdza Franciszka Blachnickiego i też w Oazie widzą swoje miejsce."

Marysia

Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej.

Jestem młody, bo młode serce mam! Jestem młody, bo młode serce daje mi Pan!

Pod hasłem „Młodzi w Kościele” w dniach 23-26 lutego 2018 r. na Jasnej Górze odbyła się 43. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. Nie zabrakło delegacji z naszej łódzkiej archidiecezji. Poznaliśmy nowy znak i piosenkę roku, piliśmy kawę z uśmiechniętych kubków, modliliśmy się z całym oazowym światem (przekraczającym już znacznie granice Polski), szukaliśmy inspiracji, by posługiwać z jeszcze większym zapałem i radością, na bieżąco wrzucaliśmy zdjęcia myśląc o wspólnotach, które reprezentowaliśmy… Domowy Kościół, młodzież, wspólnoty dorosłych – w różnorodności Ruchu Światło-Życie mogliśmy odkrywać, że jest to przestrzeń formacji dla każdego.

Czytaj więcej...