Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Oazy Nowego Życia z Wierchomli oraz do przeczytania świadectwa jednego z uczestników. 

>> LINK do zdjęć <<

Jadąc na pierwszy stopień miałem lęk przed tym, że nie znam większości. To był mój pierwszy wyjazd z nowymi ludźmi, bo wcześniej jeździłem na wyjazdy gdzie wszystkich znałem.
Po pierwszych dniach odczuwałem brak mojej wspólnoty z której pochodzę. Nowi ludzie - brak jakichkolwiek rozmów z nimi i wspólnych zainteresowań... Dzwoniłem do moich znajomych, aby mnie wspierali, abym dotrwać do końca. Z dnia na dzień coraz częściej rozmawiałem z innymi uczestnikami i podczas tych rozmów poznawałem każdego z nich. Każda wspólna modlitwa lub rekreacja zbliżała mnie do innych.
Po całym wyjeździe mogę stwierdzić, że każdy jest inny, ale to jest właśnie cudowne!
Nauczyłem się, że wśród innych też mogę pogłębiać wiarę, mimo iż ich nie znam. Dla mnie wszytkie osoby są jak rodzina: animatorzy to ojcowie i matki, którzy nas wychowują i uczą, a reszta to bracia i siostry, którzy się nawzajem motywują.
Za to doświadczenie wspólnoty oraz nowe poznane osoby, i wszystkie doświadczenia związku z tym - chwała Panu!

Marcin

Mamy już za sobą 42 Kongregację Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. W tym roku z naszą archidiecezję reprezentowała bardzo liczna grupa blisko 40 osób - co jest ogromną radością.
Chcielibyśmy się z Wami podzielić kilkoma refleksjami po Kongregacji. Uzupełniliśmy też GALERIĘ zdjęć (dzięki kl. Łukaszowi).

Czytaj więcej...

Dzień Wspólnoty co roku jest okazją do posłuchania świadectw dotyczących przeżytych oazowych rekolekcji wakacyjnych. Poniżej nagrania tego, co usłyszeliśmy 18 września 2016 r. Za całe dobro, którego doświadczyli wszyscy uczestnicy oaz - chwała Panu!

Czytaj więcej...

MSA – w teorii to Miesięczna Szkoła Animatora, w praktyce – Maksymalnie Szaleni Animatorzy ;)

Czytaj więcej...

Mamy fotorelację i pierwsze świadectwo z tegorocznej oazy.

Czytaj więcej...

Pragniemy nieść ludziom Chrystusa!

Kolejna już Szkoła Animatora zgromadziła młodych animatorów z naszej diecezji. Tym razem pochyliliśmy się nad krokiem jakim jest ŚWIADECTWO.

ŚWIADECTWO, słowa i życia jest nakazem Pana, który chce, aby światłość nasza świeciła przed ludźmi i dlatego obiecał nam moc Ducha Świętego, abyśmy mogli stać się jego świadkami; ufając tej mocy i modląc, się o nią chcę przy każdej okazji wyznawać Chrystusa, mojego Pana i Zbawiciela.

Na nowo mogliśmy odkryć plan ACR (Ad Christum Redemptorem – http://tmoch.net/de/acr.pdf). Był to czas, w którym także sami dzieliśmy się doświadczeniem Chrystusa w naszym życiu. Świadectwa innych umacniały nas w Miłości Chrystusowej. I teraz pragniemy podzielić się świadectwem z tych dni Szkoły Animatora:

Czytaj więcej...

Joomla templates by a4joomla