Rejonowy Dzień Wspólnoty na Widzewie odbył się po raz pierwszy w parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, czyli u oo. salezjanów przy ulicy Wodnej. Zostaliśmy tam zaproszeni przez grupę młodych oazowiczów, którzy w salezjańskiej szkole i oratorium przeżywają swoją formację w Ruchu Światło-Życie. Dzięki nim mogliśmy doświadczyć m.in. pięknej oprawy muzycznej! Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowo-filmowej!

Doświadczyliśmy jedności, gdy stojąc w jednym kręgu, trzymając się za ręce śpiewaliśmy pieśń "Zjednoczeni w Duchu".

 

Mieliśmy gości wyjątkowych - modliła się z nami Para Diecezjalna: Agnieszka i Tomek Talagowie, których obecność była dla nas bardzo ważna! Podzielili się oni z nami swoim spojrzeniem na wspólnotę młodzieży salezjańskiej.

Szczególnym wydarzeniem tego dnia był obrzęd włączenia czterech osób do deuterokatechumenatu - jesteśmy z nich tacy dumni! Chcemy towarzyszyć im w dalszej drodze ku dojrzałości chrześcijańskiej!

 

Zaś na agapę przybył... święty Mikołaj! Przepytywał on dzieci z Dekalogu, z umiejętności czynienia znaku krzyża, niektórzy chętni wykonywali pompki, biegi i podejmowali inne zadania, aby otrzymać słodkości :)

Joomla templates by a4joomla