Zdjęcie użytkownika Domowy Kościół Rejon Łódź-Widzew.

Zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie w rejonie, które odbędzie się 15 stycznia 2017 (niedziela) o godzinie 17.00 w dolnym kościele przy parafii Matki Bożej Jasnogórskiej.

 

Rozpoczniemy od Słowa Bożego a później podzielenia się opłatkiem.Tym razem spróbujemy skorzystać z sugestii ks. Blachnickiego, który tak pisze o przeżywaniu "opłatka" we wspólnotach: Samo łamanie się opłatkiem nie odbywa się sposobem tradycyjnym /każdy łamie się z każdym wypowiadając życzenia /ale w sposób lepiej wyrażający symbolikę opłatka jako znaku jedności i wspólnoty. Mianowicie: Każdy ma opłatek, podaje się go w koło z rąk do rąk, tyle razy ile jest uczestników/w ten sposób każdy ułamuje z opłatka każdego/. Albo sposób uproszczony /przy większej ilości uczestników/: jeden opłatek wędruje wokoło z rąk do rąk, każdy ułamuje z niego cząstkę w milczeniu. Sam symbol jest dostatecznie wymowny, nie wymaga dodatkowych słów.

 

Cały tekst dostępny tu:

http://www.dk.oaza.pl/aktualnosci/ks-blachnicki-o-oplatku/

 

Po tym czasie nastąpi wspólne kolędowania.Jak w poprzednim roku poprosimy aby każdy krąg przygotował kolędę, pastorałkę piosenkę bożonarodzeniową. Mile widzialna instrumenty.

 

Nie zapomnijcie zaprosić księdza który posługuje w Waszym kręgu.

 

W czasie kolędowania nie może zabraknąć czasu nas na zamienienie między sobą paru słów i przekąszenia małego co nie co.

Zadbajmy na wzajem o siebie i przynieśmy kawałek ciasta,ciasteczka, czekoladki,owoce i soki. Jeżeli każdy z Nas coś przyniesie na pewno będziemy się czym wspólnie obdarować. My z naszej strony zapewniamy kawę i herbatkę.

 

Zapraszamy do pomocy w przygotowaniu kolędowania kręgi św.Jana Ewangelisty oraz Justynów (prosimy abyście byli o 16.15)

oraz po kolędowaniu pomoc przy sprzątaniu krąg św.Faustyny oraz św.Albert

 

Z najlepszymi życzeniami i pamięcią modlitewną 

Ewa i Michał Kupiec

 

fot. Łukasz Wójcik

Joomla templates by a4joomla