„Trzeba, by On wzrastał, a ja żebym się umniejszał”
(J 3, 30)

Gościnność księży filipinów z Poświętnego jest naprawdę wspaniała!
Na samym początku pragnę podziękować Panu Bogu, który zebrał  nas w takim, a nie innym gronie; na drugim miejscu wyrazy wdzięczności kieruję naturalnie do gospodarzy udostępniając animatorom z Tomaszowa (pod przewodnictwem ks. Piotra) kaplicę, kuchnię, prąd, szklanki… i takie tam. :) Wszystko to miało miejsce w minioną niedzielę 17.03.2013 r.

{jcomments on}
Tym razem nasz dzień skupienia zaczęliśmy od Eucharystii o godz. 14.00 i namiotu spotkania, w czasie którego wpatrywaliśmy się w postawę św. Jana Chrzciciela jako wzoru animatora (J 3, 28-30).

Kolejną drobną zmianą był fakt, że w trakcie dzielenia się życiem naszym i naszych grup skupiliśmy się szczególnie na tym w jaki sposób przygotowujemy się do prowadzenia spotkań. Z przygotowań przeszliśmy płynnie do metod spotkań, które jedni z nas sobie przypomnieli inni poznali bądź uporządkowali swoją wiedzę.

Łącząc się z całym Kościołem zmówiliśmy nieszpory i nadszedł czas na rozmowy o ewangelizacji… temat rzeka! Uwagę poświęciliśmy jednak przede wszystkim kerygmatowi. Temu czym jest, jak jest przez nas przeżywany i jak mamy go głosić. W tym miejscu postawiliśmy sobie pytanie – dlaczego kocham Pana Boga?

Na zakończenie z racji miejsca w jakim się znajdowaliśmy pomodliliśmy się koronką św. Filipa Neri. Pozostało już tylko sprzątanie zmywanie i powrót do domu.
Za każdy taki dzień spędzony w gronie animatorów dziękuję Bogu, dziękuję że mogę doświadczyć Kościoła w małej wspólnocie.

Kilka zdjęć

Edyta


Joomla templates by a4joomla