RDW ŚródmieścieO godzinie 10:00 Mszą Świętą parafialną (której przewodniczył ks. Łukasz Woźniak SDB) w kościele św. Teresy i św. Jana Bosko rozpoczęliśmy Wielkopostny Rejonowy Dzień Wspólnoty. Po Mszy przeszliśmy do Duszpasterstwa Akademickiego Węzeł, gdzie cieszyliśmy się sobą w trakcie Agapy. Po niej nastąpiło zawiązanie wspólnoty, w trakcie którego dzieliśmy się wzajemnie wielkopostnymi postanowieniami.

Kolejnym ważnym punktem było przyjęcie do Domowego Kościoła jednego nowego kręgu. Zaś po Namiocie Spotkania, ks. Łukasz wygłosił do nas konferencję nt. "Kochać ubogich - dzielić się sobą i posiadanymi dobrami". W tym samym temacie odbyliśmy następnie spotkania w grupach. Ewangeliczna Rewizja Życia dała każdemu z nas możliwość zobaczenia, na jak wielu płaszczyznach człowiek może być ubogi i przypomniała, że musimy odnosić się do każdego z szacunkiem i wychodzić z naszego egoizmu. Na koniec zebraliśmy się jeszcze raz wszyscy razem na błogosławieństwo.

Dzień Wspólnoty zakończyliśmy kilka minut po godzinie 14. Były to z pewnością dobrze spędzone cztery niedzielne godziny, w trakcie których mogliśmy się wzajemnie umacniać.

a. Piotrek
ps. W tym temacie polecam okładkowy wywiad Marcina Jakimowicza Gościa Niedzielnego "Mnożenie przez dzielenie" 

 

RDW Śródmieście

RDW Śródmieście

Joomla templates by a4joomla