plakat imprezyOazowicze z nowo powstałej wspólnoty oazowej na Złotnie, wpadli na nietuzinkowy sposób zbierania funduszy na rekolekcje wakacyjne. Najpierw, podczas dwóch kolejnych niedziel, będą zbierać wszelkiego rodzaju filmy, książki, czasopisma, gry, programy edukacyjne, które potem sprzedadzą na specjalnie zorganizowanym kiermaszu. Wspaniały i godny naśladowania pomysł!

 

 

{jcomments on}

Swoją akcję oazowicze ze Złotna przeprowadzą pod hasłem: "Wesprzyj dzieło nowej ewangelizacji na Złotnie". W dwie kolejne niedziele wielkanocne - 22 i 29 maja - przed każdą Eucharystią sprawowaną w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, wszyscy chętni będą mogli przynieść i włożyć do specjalnie przygotowanych koszy wszystko to, z czego już nie korzystają, a co mogło by zostać wykorzystane przez innych. Jedna z organizatorek akcji, Katarzyna Sar mówi: Każdy z nas ma w domu coś, z czego już nie korzysta, a co zalega mu na półkach i w szufladach - stare podręczniki, gry planszowe i komputerowe, filmy i płyty CD, stare numery gazet i czasopism. Ja na przykład mam dużo numerów "Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli" - wszystkie je przyniosę ze sobą do kościoła.

Potem, 13 maja, przy parafii zostanie zorganizowany wielki kiermasz. Będzie na nim można kupić wszystkie przyniesione przedmioty, płacąc za nie albo symboliczną kwotę (1, 2 czy 5 złotych) lub też ofiarowując "co łaska". Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na dofinansowanie letnich rekolekcji dla członków tamtejszej wspólnoty oazowej. Katarzyna Sar: Niedawno rozmawialiśmy o oazach letnich. Okazało się, że aż 8 osób chciałoby wziąć w nich udział, ale nie mogą sobie na to pozwolić ze względów finansowych. Nasza akcja ma służyć właśnie temu celowi - żeby kwestie materialne nie były przeszkodą w wyjeździe młodzieży na rekolekcje. Oczywiście osoby starające się o takie wsparcie będą zaangażowane w przygotowanie zbiórki i kiermaszu.

Sar dodaje, że innym, aczkolwiek niemniej ważnym celem akcji, jest "cicha ewangelizacja". Sprzedawane na kiermaszu przedmioty będą bowiem zawierały także treści religijne; w ten sposób dotrą one do nabywców i być może skłonią choć niektórych z nich do przemiany życia?

Akcja oazowiczów ze Złotna jest dobrym przykładem na to, jak można rozwiązać problem funduszy na letnie rekolekcje. Czy nie warto ich naśladować i w swojej parafii przygotować podobną akcję? Możliwości jest mnóstwo! 
Joomla templates by a4joomla