W dniu 23 marca odbył się w naszym rejonie kolejny Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejon Radogoszcz-Zgierz, jak zwykle gościła nas parafia NMP Królowej Polski.

Rozpoczęliśmy nasze świętowanie od namiotu spotkania w kaplicy Domu Ruchu. Następnie o godz. 10-ej włączyliśmy się w parafialną Eucharystię, której przewodniczył ks. Piotr Pirek, opiekun Ruchu Światło-Życie w diecezji.

Po zakończonej Eucharystii przeszliśmy do Domu Ruchu, gdzie miało miejsce zawiązanie wspólnoty. Podzieleni na grupy, przedstawialiśmy przygotowane dla każdej grupy inne bajki bez użycia słów. Tak mali jak i duzi mieli przy tym dużo uciechy. 

Po krótkiej zabawie był czas na modlitwę - dzielenie Słowem Bożym w grupach. W tym czasie diakonia wychowawcza (jeden z kręgów pełniący w danym dniu ten dyżur) przejęła opiekę nad dziećmi. Dzielenie Słowem Bożym pozwalało na ubogacenie się w 2-osobowych losowo stworzonych dueatach. Następnie słuchaliśmy konferencji ks. Piotra na temat Narodzić sie na nowo przez Sakramenty. Jako rozszerzenie tego tematu kolejnym punktem spotkania było dzielenie w grupach. Miało on też twórczy charakter - trzeba było przedstawić informacje jakie mamy o Sakramentach wtajemniczenia chrześcijańskiego, tj. o Chrzcie, Bierzmowaniu i Eucharystii w formie graficznej, na wzór znaków drogowych - zmuszało to do kreatywnego myślenia i budowało też wspólnotę.

Po podsumowaniu tego czasu pracy w grupach było też miejsce na świadectwo Krzyśka i Kingi Cylke dotyczące wagi sakramentów w ich życiu. Krzysztof dzielił się bogactwem jakim jest dla niego, jako szafarza nadzwyczajnego, Eucharystia. Mówił też o wartości Sakramentu Małżeństwa w ich życiu.

Ks. Piotr Pirek powiedział świadectwo w zastępstwie za młodzież. Podzielił się na przykładzie swoich doświadczeń cennym spostrzeżeniem - bliskie doświadczenie działania Pana Boga zaczyna się dopiero od przyjęcia Sakramentu - Sakrament jako początek innej rzeczywistości Bożej.

Na zakończenie doświadczeń duchowych mogliśmy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Uwieńczeniem świętowania była Agapa - wspólny pyszny obiad przygotowany przez inny krąg dyżurny i deser, za który był odpowiedzialny jeszcze inny krąg. Wspólna praca wielu pozwoliła doświadczyć obecności Pana wśród nas. Chwała Panu!

Agnieszka i Rafał Stępniakowie

Joomla templates by a4joomla