13 października 2013 roku przeżywaliśmy w Rejonie Łódź Radogoszcz-Zgierz I Porekolekcyjny Dzień Wspólnoty RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE. Prologiem był Namiot Spotkania ze Słowem Bożym w kościele NMP Królowej Polski , a o godz.10 Msza Św. wraz z parafianami, którą celebrował moderator diecezjalny Ruchu Ks. Piotr Pirek. Świetności tej Liturgii dodawał blask relikwii Błogosławionego Jana Pawła II i uśmiech z portretu Papieża.

Następnie dzieci, młodzież i studenci oraz liczne małżeństwa uczestniczyły w Domu Ruchu w spotkaniach, by „Narodzić się na nowo przez wiarę”.

W ramach katechezy Kinga i Krzysztof Cylke ze Zgierza podzielili się świadectwem dojrzewania wiary w małżeństwie i rodzinie. Kolejnym punktem programu były spotkania w grupach złożonych z małżeństw i młodzieży. Podsumowanie pracy wszystkich grup dało odpowiedź na pytanie: jak budować żywą wiarę – w życiu osobistym, małżeństwie, u dzieci, w pracy, parafii oraz Ruchu Światło-Życie. Dzieci uczestniczące w spotkaniu naszej wspólnoty także starały się zatrzymać nad tym tematem. Przy rozważaniu "Narodzić się na nowo przez wiarę” Diakonia Wychowawcza pod przewodnictwem Izy i Andrzeja Grinwald z DK przybliżyła dzieciom przypowieść o synu marnotrawnym. Dzieci podzielone zostały na dwie grupy. Grupa starszaków miała przeprowadzoną katechezę dotyczącą tematu, a później wspólne przemyślenia zostały przelane na papier (efektem pracy dzieci był duży plakat z ich pracami-zdjęcie). Natomiast grupa dzieci młodszych miała możliwość pogłębienia tematu poprzez obejrzenie filmu opowiadającego przypowieść o synu marnotrawnym, który po odejściu od Ojca, po czasie życia w grzechu, narodził się na nowo i powrócił do czekającego, miłosiernego Ojca.

Na zakończenie chętni i (głodni!) spotkali się przy wspólnym stole na obiedzie i agapie wśród przyjacielskich rozmów.

Za ten Dzień Wspólnoty – Bogu niech będą dzięki.

Agnieszka i Przemysław Czechowscy

 

 

Joomla templates by a4joomla