W dniu 1. czerwca 2013 w Piotrkowie odbył się pierwszy Piotrkowski Marsz dla Życia i Rodziny. Piotrków jest jednym ze 107 miast Polski, które w tym roku organizowały taki marsz. Marsze dla Życia i Rodziny odbywają się od 2006 - pierwszy z nich odbył się w Warszawie i z roku na rok coraz więcej osób wychodzi na ulice i coraz więcej miast przystępuje do tej inicjatywy. Głównym ich celem jest radosne manifestowanie swojego przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia. Marsze te są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.

{jcomments on}

Piotrkowski marsz, któremu patronował ks. abp Marek Jędraszewski oraz prezydent Piotrkowa Trybunalskiego - p.Krzysztof Chojniak, rozpoczął się mszą świętą o godz. 14.00 w kościele farnym pw. św. Jakuba w intencji życia i rodziny. Po liturgii o godz. 15.00 rozpoczęliśmy formowanie szyku, pobieranie transparentów, plansz, chorągiewek i baloników, które przygotowali organizatorzy.

W marszu wzięły udział rodziny z wielu wspólnot, przedstawiciele Rady Miasta, a także wiele rodzin piotrkowian niezwiązanych z żadnymi wspólnotami, którym bliska jest idea marszu. W marszu tym nie mogło zabraknąć Oazy Rodzin, zatem licznie wzięliśmy udział by zamanifestować, że rodzina jest dla nas najważniejsza.

Mimo pochmurnej pogody, marsz odbył się w radosnej atmosferze - przeszliśmy z kościoła farnego przez Rynek Trybunalski i Stare Miasto do Parku Bł. Jana Pawła II, gdzie jest usytuowany miejski amfiteatr. W amfiteatrze odbył się piknik rodzinny, który nieco pokrzyżowała pogoda, ponieważ zaczęło padać, ale uczestnicy, niezrażeni tymi przeciwnościami bawili się doskonale - co można zobaczyć na zdjęciach :) Piknik zaczął się od występu orkiestry towarzyszącej naszej imprezie, a następnie w zabawy i konkursy włączały się zarówno dzieci jak i dorośli.

Mamy nadzieję, że marsz ten stanie się stałym punktem w kalendarzu życia miasta w kolejnych latach.

Paweł Pisarek

KILKA ZDJĘĆJoomla templates by a4joomla