Paschalny RDW – Rejon Piotrków
Temat ostatniego Dnia Wspólnoty w tym roku pracy brzmiał "Wierzę w APOSTOLSKI Kościół" (jako kontynuacja rozważań nawiązujących do wyznania wiary: "Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół").
Ten Dzień Wspólnoty był dla naszego rejonu szczególny, ponieważ odbył się w parafii w Gomulinie, gdzie proboszczem jest nasz Ksiądz Moderator – Ks. Jan Cholewa. Z radością przyjęliśmy zaproszenie i byliśmy zachwyceni pięknem i modlitewną atmosferą zabytkowego kościółka. Zaczęliśmy od zawiązania wspólnoty w kościele - wspólnie przyzywaliśmy Ducha Świętego, aby prowadził nas szczególnie w tym czasie tak, jak sam chce, aby był to czas owocny.


{jcomments on}

Następnie wysłuchaliśmy katechezy o apostolskości Kościoła, którą wygłosił dla nas Ks. Jan. Oprócz tego mieliśmy też okazję poznać historię kościoła i wysłuchać ciekawostek z nim związanych. Ks. Jan potrafi pięknie i ciekawie opowiadać, więc słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem! Nie zabrakło też czasu na dzielenie się – w parach rozmawialiśmy o tym, jakie fragmenty Pisma Świętego w ostatnim czasie szczególnie do nas przemówiły i dlaczego. Kolejnym punktem programu były świadectwa – Ks. Jan podzielił się z nami doświadczeniami ze swojej parafii – tym w jaki sposób parafianie pogłębiają swoją wiarę, w jakich grupach się gromadzą, jak świadczą oraz jakie działania podejmują. Nie obyło się również bez wspomnień i świadectw z weekendowych rekolekcji dla małżeństw „Akwila i Pryscylla”, które niedawno miały miejsce w Piotrkowie oraz innych rekolekcji, w których brali udział członkowie naszej wspólnoty. Poza tym dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami związanymi z dawaniem świadectwa o swojej wierze na co dzień w naszych środowiskach oraz podjęliśmy dyskusję dotyczącą tego, co my jako wspólnota możemy wspólnie zdziałać w rejonie w dziele ewangelizacji. Padło kilka ciekawych pomysłów, które będziemy chcieli na początku przyszłego roku pracy rozpocząć. Zrodziły się też propozycje ubogacania się i formowania wewnątrz wspólnoty w postaci pielgrzymek, wyjazdów. Najważniejsze, że mamy pomysły, zapał, motywacje i wierzymy, że w łaską Bożą jesteśmy w stanie tego dokonać. Przed Eucharystią, w której uczestniczyliśmy wraz ze społecznością lokalną mieliśmy jeszcze czas na Namiot Spotkania oraz przygotowanie posług, a po nabożeństwie majowym ucztowaliśmy na agapie.


Chwała Panu za ten czas!

Zdjęcia

Joomla templates by a4joomla