W dniach 12-14 kwietnia odbył się w Piotrkowie kurs Akwila i Pryscylla - Aby byli jedno... Dowiedzieliśmy się o nim we wtorek, zdecydowaliśmy, że możemy jechać w czwartek, jednak ostateczną decyzję oddaliśmy Panu Bogu, gdyż rozpoczęcie było już w piątek i nie byliśmy pewni czy jeszcze będą miejsca. Okazało się, że nie ma problemu.


{jcomments on}

Pojechaliśmy z pełnym bagażem nie opuszczających nas ostatnio trudności, trosk i problemów, które po ludzku wydają się nie mieć końca i rozwiązania. Byliśmy już w czasie naszej formacji na wielu rekolekcjach, każde wnosiły do naszego życie nowe wartości i pocieszenia. Ale nasza obecna sytuacja jest na tyle skomplikowana, że nie spodziewaliśmy się żadnych uniesień. Pragnęliśmy raczej zaczerpnąć ze źródła pokoju, gdyż było to w tym czasie coś czego najbardziej potrzebowaliśmy.


Na początku nie wiedzieliśmy nawet, że drugi człon tematu brzmi "Aby byli jedno". Wspólnota piotrkowska okazała się bardzo otwarta i życzliwa. Dowiedzieliśmy się, że są tam tylko trzy kręgi i w porównaniu z Tomaszowem to niewiele. Niewiele, ale jest to wspólnota naprawdę bogata w cudownych ludzi z inicjatywą. To były krótkie rekolekcje, a zwykle potrzeba trochę czasu na integrację. Tu trwało to naprawdę chwilę. Wspaniali uczestnicy oraz pełni mocy Ducha głoszący Słowo ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Ciechocinku: Ewa i Grześ, Ania i Krzyś oraz Anita i Adam. Każda z tych par na swój sposób stała się dla nas wyciągniętą ręką Pana Boga. Przeprowadzili nas przez dzieje biblijnych małżeństw, pokazali jak czerpać z tego bogatego źródła, a świadectwa życia i pokój płynący z ich słów wskazał na drogę ku jedności. Końcowe posłanie nas wszystkich z błogosławieństwem Kapłana, byśmy podjęli dzieło ewangelizacji również było dla nas zaskoczeniem. Zupełnie nie czuliśmy się do tego gotowi.

Ale to nie wszystko, nasze problemy co prawda nie zniknęły w cudowny sposób, lecz wyciągnięta Boża dłoń okazała się całkiem realna. Bóg wie czego nam potrzeba, tylko musimy w to uwierzyć i temu zaufać.

Chwała Panu za Ducha tej wspólnoty, za to, że nas do niej zaprowadził i za Jego moc.


Agnieszka i Jarek


P.S. Pragniemy teraz my w Tomaszowie zorganizować podobny kurs. Zachęciło nas do tego i dało wiarę, że możemy, świadectwo zaangażowania wszystkich organizatorów, a uwierzcie, że daleko nam było wcześniej do takiej inicjatywy.

Joomla templates by a4joomla