W dniach 19-21 kwietnia 2013 w parafii Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim, z inicjatywy Domowego Kościoła odbyły się rekolekcje dla małżeństw o nazwie "Akwila i Pryscylla". Organizatorzy skorzystali z otwartości ks. kan. Pawła Lipińskiego, który po raz kolejny wsparł inicjatywę Ruchu Światło-Życie.


{jcomments on}

W rekolekcjach wzięło udział 13 małżeństw uczestników (wraz z dziećmi), którzy przybyli z Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi. Rekolekcje były prowadzone przez 3 małżeństwa ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Oikos 2.04 przy Centrum Duchowości Świętorodzinnej w Ciechocinku. Ludzie tworzący Oikos 2.04 (nazwa pochodzi od daty: 2 kwietnia 2005 - dnia narodzin dla Nieba błogosławionego Jana Pawła II) to osoby z różnych stron Polski (m.in. Konin, Włocławek, Bytów, Jelenia Góra, Tczew, Warszawa, Lublin).


Kurs  "Akwila i Pryscylla" skierowany jest do małżeństw i prowadzi do pogłębienia i umocnienia wzajemnej relacji małżonków. Hasłem wiodącym tego kursu jest „Aby byli jedno…”.  Rekolekcje te dają możliwość zobaczenia szans i zagrożeń dla jedności małżeńskiej, przyjrzenia się małżeństwom biblijnym – jak one realizowały swoje powołanie, spojrzenia na to, gdzie jesteśmy jako małżonkowie na drodze do budowania tej jedności i przede wszystkim – uświadomienia sobie, że jako małżonkowie chrześcijańscy od dnia zawarcia Sakramentu Małżeństwa możemy korzystać z pomocy Jezusa i Maryi.

Świadectwa uczestników kończące rekolekcje pokazały, że w bogaty sposób doświadczyli oni działania Ducha Świętego, doznając umocnienia i uzdrowienia.

Joomla templates by a4joomla