W dniach 15.02.2015 do 21.02.2015 roku Rejon Piotrków Trybunalski chce zorganizować "Ferie z Bogiem" dla rodzin niekoniecznie związanych z wspólnotą Domowego Kościoła. Ferie odbędą się w Krynicy Zdroju w ośrodku "Ostoja" (http://www.ostoja-krynica.pl/) założonym przez Sługę Bożego Księdza Stefana Kard. Wyszyńskiego. Ośrodek jest prowadzony przez Panie z Instytutu Prymasowskiego.

Czytaj więcej...

W dniu 1. czerwca 2013 w Piotrkowie odbył się pierwszy Piotrkowski Marsz dla Życia i Rodziny. Piotrków jest jednym ze 107 miast Polski, które w tym roku organizowały taki marsz. Marsze dla Życia i Rodziny odbywają się od 2006 - pierwszy z nich odbył się w Warszawie i z roku na rok coraz więcej osób wychodzi na ulice i coraz więcej miast przystępuje do tej inicjatywy. Głównym ich celem jest radosne manifestowanie swojego przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia. Marsze te są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.

Czytaj więcej...

Paschalny RDW – Rejon Piotrków
Temat ostatniego Dnia Wspólnoty w tym roku pracy brzmiał "Wierzę w APOSTOLSKI Kościół" (jako kontynuacja rozważań nawiązujących do wyznania wiary: "Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół").
Ten Dzień Wspólnoty był dla naszego rejonu szczególny, ponieważ odbył się w parafii w Gomulinie, gdzie proboszczem jest nasz Ksiądz Moderator – Ks. Jan Cholewa. Z radością przyjęliśmy zaproszenie i byliśmy zachwyceni pięknem i modlitewną atmosferą zabytkowego kościółka. Zaczęliśmy od zawiązania wspólnoty w kościele - wspólnie przyzywaliśmy Ducha Świętego, aby prowadził nas szczególnie w tym czasie tak, jak sam chce, aby był to czas owocny.


{jcomments on}

Czytaj więcej...

W dniach 12-14 kwietnia odbył się w Piotrkowie kurs Akwila i Pryscylla - Aby byli jedno... Dowiedzieliśmy się o nim we wtorek, zdecydowaliśmy, że możemy jechać w czwartek, jednak ostateczną decyzję oddaliśmy Panu Bogu, gdyż rozpoczęcie było już w piątek i nie byliśmy pewni czy jeszcze będą miejsca. Okazało się, że nie ma problemu.


{jcomments on}

Czytaj więcej...

W dniach 19-21 kwietnia 2013 w parafii Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim, z inicjatywy Domowego Kościoła odbyły się rekolekcje dla małżeństw o nazwie "Akwila i Pryscylla". Organizatorzy skorzystali z otwartości ks. kan. Pawła Lipińskiego, który po raz kolejny wsparł inicjatywę Ruchu Światło-Życie.


{jcomments on}

Czytaj więcej...

W Wielką Środę, po raz pierwszy w Piotrkowie Trybunalskim, w kościele Farnym pw. św.Jakuba odbyła się Noc Konfesjonałów. W porozumieniu z ks. kan. Andrzejem Chyckim, Domowy Kościół w Piotrkowie zaproponował i podjął się adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie Nocy Konfesjonałów. Adoracja miała zapewnić wsparcie modlitewne dla tych wszystkich, którzy przybyli by skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego.

{jcomments on}

Czytaj więcej...

 Ferie już się skończyły, więc nasze spotkania znów mają miejsce w piątki o godz. 18:30 w salce parafialnej. Warto jednak wrócić na chwilę do ferii… Jak zwykle wolny czas upływa niesamowicie szybko. Dlatego uważam, że zawsze trzeba jak najlepiej go wykorzystać.W drugim tygodniu ferii – my – czyli oaza młodzieżowa działająca przy parafii Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie postanowiliśmy zorganizować coś, co zainteresowałoby wielbicieli zimy i  tych, którzy chcą odkrywać wielkość Stwórcy w pięknie natury.


Czytaj więcej...

10.03.2013 r. w parafii Najświętszego Serca Jezusowego
w Piotrkowie Tryb. odbył się wielkopostny Dzień Wspólnoty. Radość ze spotkania była wielka, tym bardziej, że wiele osób już dawno się nie widziało. Po zaproszeniu Ducha Św. do naszej wspólnoty pięknym śpiewem przeszliśmy do wysłuchania katechezy o powszechności Kościoła, wygłoszonej przez ks. Sławka. Następnie podzieliliśmy się na grupy, w których rozważaliśmy, jak objawiła się powszechność Kościoła podczas zesłania Ducha Św.


Czytaj więcej...

Wielkopostny Dzień Wspólnoty pt. Wierzę w Kościół POWSZECHNY odbędzie się
w rejonie Piotrków Tryb. 10.03.2013 r. w parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

Program:
14.30 - 14.50 Prace organizacyjne i porządkowe
14.50 - 15.00 Zawiązanie wspólnoty
15.00 - 15.25 Katecheza
15.25 - 15.40 Spotkanie w grupach
15.40 - 15.50 Podsumowanie spotkań w grupach
15.50 - 16.15 Namiot Spotkania
16.15 - 16.30 Przygotowanie do Eucharystii
16.30 - 17.30 EUCHARYSTIA
17.30 - 19.00 Agapa
Serdecznie zapraszamy!

{jcomments on}

Diakonia modlitwy Ruchu Światło – Życie w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w nocy z 2 na 3 marca 2013 w kaplicy Najświętszego Sakramentu w parafii Najświętszego Serca Jezusowego (wejście od ul. Słowackiego)

Czytaj więcej...

Joomla templates by a4joomla