„Rodzina to fundament naszego społeczeństwa, które jest tak mocne jak silne są rodziny, z których się składa. A w jaki sposób wzmocnić własną rodzinę? Recepta na to jest prosta: trzeba poświęcać czas swoim bliskim, dając im miłość w myśl zasady, że im więcej się daje, tym więcej się otrzymuje.” Tymi słowami wprowadził w tegoroczne wydarzenie ks. Piotr Obiedziński. Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w niedzielę 25.06.2017 r. w Koluszkach. Temat przewodni: „Czas na rodzinę” przewijał się nie tylko w kazaniu,  ale także w pracach plastycznych, które zostały przygotowane przez dzieci i młodzież w ramach konkursu oraz przeglądu artystycznego naszych podopiecznych.

Czytaj więcej...

Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej.

"Dbać o własny rozwój w służbie innym"

Kim jest animator? Jaka jest jego rola? Czy jest potrzebny? A właściwie jak bardzo jest potrzebny? Można zadać jeszcze wiele innych pytań, które zawsze pojawiają się na pewnym etapie formacji oazowicza. Animator również potrzebuje formacji! Dlatego też 25 lutego 2017 roku stał się ważnym dniem, szczególnie w rejonie koluszkowskim. Właśnie wtedy odbył się pierwszy Dzień Wspólnoty Diakonii naszego rejonu. Animatorzy z Bedonia, Kurowic i Koluszek razem! Wszystko oscylowało wokół tematyki: Światło - Życie. Bo animator to ktoś, kto żyje w świetle. Ktoś, kto daje od siebie. Ale żeby dawać, wcześniej trzeba wiedzieć skąd brać! 🙂 Celem zaś powinna być dążność do jedności światła i życia. 

Czytaj więcej...

W niedzielę 2017.01.22 w Nowych Chrustach odbyło się spotkanie opłatkowe rodzin Domowego Kościoła Rejonu Koluszki. O godz 11.00 w kościele Matki Bożej Różańcowej mszę świętą odprawił ksiądz kanonik Eugeniusz Kacperski. Później w domu parafialnym wszyscy zgromadzeni - rodzice, dzieci, dziadkowie - połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Czytaj więcej...

Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej.

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2017 w naszych Koluszkach odbył się pierwszy Orszak Trzech Króli ulicami miasta.

Czytaj więcej...

RDW Koluszki W niedzielę 11.12.2016 o godz 15.30 w parafii Kurowice odbył się adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu Koluszki. Na spotkanie przybyły rodziny z kręgów Domowego Kościoła z Koluszek, Gałkowa, Justynowa, Brzezin, Chrust oraz młodzież oazowa z Koluszek z ks. Piotrem Obiedzińskim, z Bedonia z ks. Sylwestrem Markowiakiem, z Kurowic z ks. Przemysławem Dominiakiem. Nad całością spotkania czuwał proboszcz z parafii Kurowice - ks. Tadeusz Nosal i para rejonowa Domowego Kościoła Łucja i Adam Orzechowscy.

Czytaj więcej...

19.06.2016 r. w Koluszkach odbył się już po raz trzeci Marsz dla Życia i Rodziny w ramach Święta Rodziny połączony z festynem parafialnym zorganizowany przez członków Domowego Kościoła rejonu Koluszki oraz Parafialnej Grupy Caritas i wszystkich grup parafialnych skupionych przy obu koluszkowskich parafiach, tj. parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP oraz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Patronat honorowy nad marszem objął m.in. ks. profesor arcybiskup Marek Jędraszewski. 

Czytaj więcej...

13 lutego w domu parafialnym przy kościele pw. św.Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach odbyło się walentynkowe spotkanie dla małżeństw. Wydarzenie to miało charakter otwarty i zostało zorganizowane przez środowisko Domowego Kościoła z terenu Koluszek już po raz trzeci. W ramach spotkania 12 przybyłych par małżeńskich obejrzało ewangelizacyjny film "Siła modlitwy" ("War Room") w reżyserii Alexa i Stephena Kendricków. To dramat pełen humoru i ciepła, pokazujący rolę modlitwy w relacjach małżeńskich, rodzicielskich, zawodowych. 

Czytaj więcej...

    Jasełka wystawione podczas spotkania opłatkowego DK rejonu Koluszki

     Okres Bożego Narodzenia to piękny czas na dodatkowe spotkanie w duchu radości i pokoju. Rodziny z Domowego Kościoła rejonu Koluszki zgromadziły się, aby wspólnie podzielić się opłatkiem w niedzielę 17go stycznia w parafii Świętej Trójcy w Gałkowie Dużym.

Czytaj więcej...

Joomla templates by a4joomla