Za nami już czas wakacyjnych rekolekcji, Dzień  Wspólnoty III rekolekcji wakacyjnych, a nam już tęskno do roku formacyjnego, spotkań kręgów, Dni Wspólnoty… dlatego odgrzebaliśmy wspomnienia z ostatniego, przedwakacyjnego Dnia Wspólnoty naszego Rejonu, gdzie stawiliśmy się wyjątkowo licznie!

Obył się on 8 czerwca w Ośrodku w Porszewicach.{jcomments on}

Rozpoczął się wzruszającym akcentem – żegnaliśmy ks. Piotra May-Majewskiego – Moderatora naszego Rejonu, który otrzymał nominację na Proboszcza Parafii w Sokolnikach. Gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa na tę posługę, ale trochę nam smutno… 
Intencje związane z posługą ks. Piotra, a także wszystkie nasze dziękczynne za miniony rok formacyjny złożyliśmy w czasie Eucharystii, którą sprawował Ks. Jarek Kaliński. W czasie homilii, jako że akurat przypadało święto Niepokalanego Serca Maryi, zachęcał nas do naśladowania serca Maryi, do przylgnięcia do Niego, do zanurzenia się w tej miłości. Maryja miała cały czas w sercu Jezusa, żyła Nim, Jego słowem i tym, co głosił.  Żyła tym, więc mogła być Apostołką. Ks. Jarek zadał nam pytanie: „Jakim jestem Apostołem?” „Czy mogę dać coś, czego nie mam?”

… uczyń serca nasze według serca Twego….
Musimy mieć w sercu Chrystusa, żeby nieść Go innym. Musimy, jak Maryja:
- żyć wiarą i wiarę wyrażać życiem;
- umacniać się w tym, co mówił Jezus;
- roznosić to słowo po całym świecie!

W ramach ogłoszeń usłyszeliśmy od Ani i Przemka – dorosłych Oazowiczów naszego Rejonu -zaproszenie na uroczystość udzielenia sobie Sakramentu Małżeństwa. Obejmujemy ich naszą modlitwą – czas przed i po – aby Ich MIŁOŚĆ rosła!!!!!!
Później był czas na Wielką Wspólną Fotografię Rejonu AD 2013.

Kolejnym punktem programu były ostatnie w tym roku formacyjnym, spotkania Kręgów. W niektórych odbyły się wybory nowych Par Animatorskich. Wszystkim wyborom towarzyszyła i nadzorowała Para Rejonowa. 
Po tych duchowych i intelektualnych wysiłkach przyszedł czas na wspólny obiad, który z powodu deszczu został przeniesiony do sali wykładowej.
Po krótkiej przerwie spotkaliśmy się na Konferencji pt. „Kościół Apostolski”, którą wygłosił Moderator Diecezjalny Ks. Piotr Pirek.  Po wykładzie świadectwo posługi w diakoniach powiedzieli Ewa i Krzysztof z Diakonii Wyzwolenia oraz Magda i Piotrek z Diakonii Życia.

Ku radości dzieci i dorosłych przestało padać i mogliśmy nasze świętowanie przenieść na trawkę. Jedliśmy, śpiewaliśmy, tańczyliśmy, a w przerwach opowiadaliśmy o tym, co słychać w naszych Kręgach – były wiersze, opowiadania, skecze, pantomimy i nawet program telewizyjny! 
Dzięki tym prezentacjom lepiej się poznaliśmy, kojarzymy kto jest kto i z jakiego Kręgu.
Bardzo ucieszyła nas obecność rodzin z Kręgów Pilotowanych!!!
Dobrze, że jesteście!

Było tak przyjemnie, sympatycznie, rodzinnie i radośnie, że aż nie chciało się wyjeżdżać, ale wieczorem komary nas skutecznie przegoniły!

Dziękujemy Bogu za ten czas, za doświadczenie wspólnoty i jedności. 
Do zobaczenia wkrótce!

Magda i Piotr Lesiakowie

Galeria zdjęć

Joomla templates by a4joomla