Grudniowy Dzień Wspólnoty, dzięki gościnności ojców Pasjonistów, przeżyliśmy w parafii Matki Boskiej Bolesnej na Teofilowie. Jak zwykle rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty. Przeważały kręgi Domowego Kościoła, ale nie zabrakło też przedstawicieli młodzieży w osobach Ani i Przemka.

Konferencję o drodze do świętości wygłosił o. Paweł – opiekun nowopowstającego teofilowskiego kręgu. Następnie usłyszeliśmy wzruszające świadectwa o Świętych, którzy w szczególny sposób mają wpływ na nasze życie i duchowość, m.in. Agnieszka podzieliła się świadectwem umocnienia za przyczyną św. Tereski. Czesia przypomniała nam również Testament błogosławionego Jana Pawła II.

{jcomments on}

Kolejnym elementem tego spotkania był praca w grupach – rozmawialiśmy o  „przepisie na świętość”. Dzieci wraz diakonią wychowawczą również zastanawiały się, jak najskuteczniej osiągnąć świętość. Efektami naszej pracy dzieliliśmy się na forum całej wspólnoty, a można je zobaczyć na zdjęciach w galerii Rejonu.

 

W czasie Eucharystii, w której uczestniczyliśmy wraz zew wspólnotą parafialną mieliśmy okazję rozpocząć rekolekcje adwentowe – w roku wiary – „o wierze i rozumie, które są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy”. Ojciec rekolekcjonista, jak na zamówienie dla nas w temacie, wspomniał o świętej Gemmie Galgani.

Na zakończenie Mszy świętej miało miejsce bardzo radosne dla nas – dla naszego Rejonu - wydarzenie! Wszystkie pary z kręgu, który zakończył pilotaż, wyraziły chęć dalszej formacji w Domowym Kościele i zostały uroczyście włączone do wspólnoty przez symboliczne przyjęcie zapalonej świecy.

Kochani – Kasiu i Przemku, Justyno i Błażeju, Asiu i Michale oraz Paulino i Marcinie - bardzo się cieszymy, że jesteście w naszej wspólnocie i życzymy wielu owoców formacji – dla rozwoju osobistego, życia małżeńskiego i rodzinnego. Niech Pan Bóg Wam błogosławi na każdy dzień!

Oczywiście nie zabrakło też AGAPE!

Ale zabrakło kilku par, o których pamiętaliśmy w modlitwie i za którymi tęsknimy! No  i mamy nadzieję na spotkanie na kolejnym Dniu Wspólnoty!

Magda i Piotr Lesiakowie
Ola i Rafał Kornaccy

Fotorelacja ze spotkania

Joomla templates by a4joomla