Wiekopostny Dzień Wspólnoty rejony Śródmieście i Bałuty tym razem przeżywały w parafii Św.Antoniego. Zgromadził on kilkadziesiąt osób, młodzież z parafii katedralnej i studentów z oazy w DA „Węzeł" oraz rodziny z Domowego Kościoła

{jcomments on}

Rozpoczęliśmy Eucharystią celebrowaną przez ks. Sebastiana Roguta oraz ks. proboszcza Jarosława Kalińskiego, który w czasie homilii zwrócił naszą uwagę na Dekalog w naszym codziennym życiu. Po Mszy Św. pozostaliśmy na Namiocie Spotkania w kościele. Kolejnym punktem DW była wspólna agapa w salkach parafialnych, które dokładnie wypełniliśmy. Przedstawiając zebrane wspólnoty spontanicznie określaliśmy procentowy udział członków każdej z nich. Ku uciesze wszystkich wcale nie były to małe liczby.

Następnie po wprowadzeniu przez ks. Piotra May-Majewskiego do tematu dnia " Posłuszeństwo Kościołowi i pasterzom" obejrzeliśmy film z pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1991r., który przypomniał nam nauki Papieża w kontekście roli Dekalogu w naszym życiu. Projekcja ta rozwinęła słowa homilii ks. Jarosława. Jesteśmy bardzo poruszeni otwartością dzielenia się uczestników na postawione pytanie " Co najbardziej poruszyło mnie w słowach Jana Pawła II?", które przerodziło się w swoiste podsumowanie naszego postępowania w świetle wskazań Papieża postawionych ponad 20 lat temu.

DW wspólnie zakończyliśmy modlitwą w intencji pasterzy Kościoła. Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć w galerii rejonu. 
Bóg zapłać za budujące spotkanie!

Aleksandra i Rafał Kornaccy

Joomla templates by a4joomla