(Artykuł za: oaza.pl)

W dniach 10–13 października br. w domu rekolekcyjnym w Porszewicach k. Łodzi odbyło się XXV sympozjum dla proboszczów „Koinonia”. Temat sympozjum brzmiał: „Miłosierni jak Ojciec – program dla parafii”. Gośćmi sympozjum, a jednocześnie jego prelegentami, byli m.in. ks. bp Wiesław Śmigiel, ks. prof. Stanisław Araszczuk, o. prof. Andrzej Derdziuk oraz dr hab. Krzysztof Wojcieszek. Uczestnicy „Koinonii” wzięli też udział w spotkaniu z uczestnikami pierwszych rekolekcji ewangelizacyjnych w Łodzi przeprowadzonych przed czterdziestu laty przez zespół ewangelizacyjny pod przewodnictwem ks. F. Blachnickiego – spotkanie to miało miejsce w Seminarium Duchownym Archidiecezji Łódzkiej.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na XXV Sympozjum Koinonia „Miłosierni jak Ojciec – program dla parafii”, które odbędzie się w dniach 10-13 października 2016 roku w Porszewicach k. Łodzi. Sympozja Koinonia odbywające się od 1977 roku z inicjatywy Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, popularyzują posoborowy model parafii oparty o jej wymiar ewangelizacyjno-inicjacyjny. Model ten stanowi ważny punkt wyjścia dla podejmowania przez parafię wezwania do nowej ewangelizacji. Sympozja podejmują te zagadnienia zarówno na płaszczyźnie refleksji naukowej, jak i konfrontacji z już istniejącymi doświadczeniami wielu środowisk eklezjalnych. Spotkania mają na celu wspieranie się w rozwoju posługiwania przez osoby świeckie i duchowne zaangażowane w odnowę parafii, a przede wszystkim proboszczów. Tematykę tegorocznego Sympozjum wyznacza Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia oraz 40-lecie parafialnych rekolekcji ewangelizacyjnych zainaugurowanych przez ks. Franciszka Blachnickiego w Adwencie 1976 roku w Łodzi. Zajęcia poprowadzą zarówno profesorowie jak i duszpasterze.

Szczegółowy program na ulotce

Wydarzenie na Facebooku - Sympozjum.

Wydarzenie na Facebooku - dla łodzian.

Czytaj więcej...

Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. (Mt 9, 38)
 
W wigilię Niedzieli Dobrego Pasterza, obchodzonej w Kościele jako dzień modlitw o powołania zapraszamy do Domu Ruchu na Radogoszczu na modlitwę za kapłanów, zwłaszcza moderatorów naszego Ruchu i kleryków związanych z naszym Ruchem, a także w intencji powołań kapłańskich, którą poprowadzi Diecezjalna Diakonia Modlitwy. Sobota 20 IV, godz. 18:45. ZAPRASZAMY! 
DDM
{jcomments on}

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Modlitwy dla Kapłanów

21-24 listopada 2011, Krościenko

Jesienne rekolekcje dla kapłanów, organizowane przez Unię Kapłanów Chrystusa Sługi, odbędą się w Krościenku nad Dunajcem, w dniach 21-24 listopada 2011 r. Rozpoczęcie w poniedziałek, 21 listopada jutrznią o godz. 8.00, zakończenie w czwartek, 24 listopada obiadem, ok. g. 14.00. Ze względu na czas rozpoczęcia rekolekcji zachęcamy księży do przyjazdu już w niedzielę wieczorem.

Czytaj więcej...

Ogólnopolskie spotkanie proboszczów KOINONIA Ku odnowie wspólnoty lokalnej – parafii 
Plan Ad Christum Redemptorem 2 – w służbie odnowy parafii

10-12 października 2011 roku w Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach (Porszewice 24 C, 95-200 Pabianice).

Czy wizja parafii – wspólnoty wspólnot  pozostała tylko utopią ks. Blachnickiego, zapisaną w podręcznikach Ruchu Światło-Życie?

Blisko 35 lat temu sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, na bazie swoich przemyśleń naukowych oraz pracy apostolskiej, którą rozwijał w ramach Ruchu Światło-Życie, stwierdził, że potrzebna jest odnowa pastoralna współczesnej parafii w duchu Soboru Watykańskiego II.

Czytaj więcej...

Działające dynamicznie eklezjalne ruchy zaangażowania laikatu oraz duszpasterstwo służby liturgicznej wskazuje na potrzebę formacji coraz większej liczby duszpasterzy do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w duszpasterskich kręgach katolików świeckich, np.: ministranckich, ewangelizacyjnych, pielgrzymkowych, oazowych, modlitewnych, apostolskich, charytatywnych, liturgicznych, itp. Wychodząc na spotkanie tych potrzeb w Kościele, Instytut Formacji Pastoralno-Liturgicznej prowadzi od lat specjalną formę dokształcania dla księży diecezjalnych i zakonnych pracujących w duszpasterstwie parafialnym, katechezie i wśród różnych ruchów kościelnych. Wśród uczestników są księża różnych pokoleń, także proboszczowie oraz księża z sąsiednich krajów.

Strona internetowa: www.ifpl-kul.pl

Czytaj więcej...

Joomla templates by a4joomla