"Diakonia Komunikowania Społecznego podejmuje służbę poprzez szeroko pojęty „przekaz słowa” i pomaga w przechodzeniu od zwykłej komunikacji do komunii osób i wspólnot z wykorzystaniem dostępnych do tego mediów.

Podejmuje służbę ad intra i ad extra Ruchu, a także służbę ad intra i ad extra Kościoła by służyć wewnątrzkościelnemu dialogowi i dialogowi Kościoła i świata.

Cel:

  • formacja diakonijna (przybliżanie nauczania Kościoła nt. mediów, formacja specjalistyczna np. warsztaty dziennikarskie, szkolenia informatyczne)
  • miejsce spotkania członków Ruchu pracujących w mediach oraz informatyków i innych specjalistów posługujących się nowymi technologiami
  • formacja do dojrzałego korzystania z mediów (zarówno członków Ruchu jak też odczytujemy to jako naszą misję ad extra)
  • prezentacja Ruchu (ad intra i ad extra) w mediach własnych oraz innych
  • służba na rzecz komunikacji wewnętrznej Ruchu
  • śledzenie dynamicznego rozwoju mediów i przemian społecznych zachodzących pod ich wpływem, wykorzystywanie nowych technologii w posłudze Ruchu


Cele, wokół których ogniskuje się formacja posługa diakonii wyrażają również naszą tożsamość jako diakonii Ruchu. Bardziej DKS określa się jako diakonia specjalistyczna niż jedna z diakonii pomocniczych diakonii jedności (por. rozwój diakonii życia)."

źródło: http://www.oaza.pl/cdks/

 

Diakonia Komunikowania Społecznego Archidiecezji Łódzkiej tworzy i aktualizuje serwis internetowy lodz.oaza.pl, chcąc uczynić z niego pierwsze miejsce informacji o Ruchu, wydarzeniach i spotkaniach w każdym rejonie naszej diecezji, punkt wymiany informacji, doświadczeń, opinii.

Pragniemy, by była to strona o Żywym Kościele, o Bożych Dziełach dokonujących się każdego dnia.

Jeśli odnajdujesz w sobie powołanie i zapał do pracy - przyłącz się do nas.  Znasz się na grafice, robisz zdjęcia albo lubisz pisać? Zastanów się i napisz - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odpowiedzialny świecki: Marcin Chądzyński (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Moderator: ks. Piotr Niedzielski

 

Joomla templates by a4joomla