{jcomments off}W archidiecezji łódzkiej od 2010 r. posługuje diecezjalna Diakonia Formacji Diakonii (dalej: DFD). W jej skład wchodzi Moderator Diecezjalny (odpowiedzialny za formację animatorów w diecezji) oraz animatorzy po formacji podstawowej (w większości po ORD, a także z ukończonym KODA), którzy pragną dzielić się darem służby animatorskiej z innymi.


Zadania Diakonii Formacji Diakonii:

• Pierwszym zadaniem DFD w archidiecezji łódzkiej jest organizowanie i prowadzenie dwuletniej Szkoły Animatora. Diakonia odpowiedzialna jest za przygotowanie i prowadzenie w ciągu roku 5 sesji Szkoły Animatora. DFD przyjmuje zgłoszenia chętnych do uczestnictwa w dwuletniej Szkole Animatora oraz weryfikuje absencję i zaangażowanie uczestników Szkoły.

• DFD organizuje Kurs przygotowawczy dla kandydatów na wychowawców wypoczynku dla animatorów, którzy nie uczestniczyli w nim wcześniej.

• DFD przygotowuje, organizuje i prowadzi Kurs Oazowy dla Animatorów (KODA).

• DFD organizuje i prowadzi rekolekcje Triduum Paschalnego w diecezjalnym Domu Ruchu Światło-Życie w Łodzi (bądź innym ośrodku zaakceptowanym przez Moderatora Diecezjalnego).

• Zadaniem DFD jest inspirowanie wspólnot (względnie rejonów), do prowadzenia miesięcznych spotkań formacji permanentnej.

Do zeszłego roku DFD prowadziła permanentną Szkołę Animatorów oraz roczną Szkołę Animatora Grupy. W 2014 podjęliśmy decyzję o zamknięciu tych dwóch Szkół i rozpoczęciu nowej, dwuletniej Szkoły Animatora.

 

Kontakt: dfd.lodz (at) gmail.com

Moderator: ks. Marcin Majda

Odpowiedzialna świecka: Joanna Kisiel

 

Joomla templates by a4joomla