Żyjesz na pustyni? Wyjedź na oazę!

Jeszcze do końca maja trwają zapisy na wakacyjne rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Oaza to czas 15 dni poznawania Boga i Jego miłości, a także czas wędrówek, wypraw otwartych oczu, przygód, zabaw, śpiewu, zdobywania sprawności, zawierania przyjaźni na lata.

Do udziału w większości rekolekcji wymagany jest jedynie osiągnięty wiek uczestnika.  Oazy Dzieci Bożych przeznaczone są dla uczniów od 3. klasy szkoły podstawowej, Oazy Nowej Drogi dla uczniów od 6. klasy szkoły podstawowej, Oazy Nowego Życia dla młodzieży po 3. klasie gimnazjum.

Po rekolekcjach, w ciągu roku szkolnego, istnieje możliwość kontynuowania formacji Ruchu Światło-Życie w małych grupach przy parafiach.

Informacje o zapisach, spotkaniach przedwyjazdowych i inne ważne informacje znajdziesz TUTAJ.


Czy istnieje oaza bez pustyni?

 

Ten moment, kiedy słyszysz o oazie i zastanawiasz się, gdzie w Polsce znajdziesz pustynię. I nie wiesz, czy to ty jesteś słaby z geografii, czy po prostu nie do końca rozumiesz znaczenie tego słowa. Co robisz?

 

oaza

1.       << obszar na pustyni obfitujący w roślinność dzięki obecności wody>>

2.       <<miejsce, w którym można znaleźć spokój, wytchnienie; też: zajęcie dające odprężenie od innych zajęć>>

//www.sjp.pwn.pl

 

WODA

Skąd bierze się bujna roślinność pośrodku oceanu piasku? Wynika to z faktu, że woda z rzek przenika do gruntu lub głębokość wód gruntowych umożliwia zakorzenienie i czerpanie potrzebnych roślinom składników. Wszystko dzięki obecności wody. Jesteś spragniony? Po prostu przyjdź do źródła. „Kto zaś będzie pił wodę, którą ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki”.

 

RÓŻNORODNOŚĆ

Tak wiele roślin spotkać można w oazie. Zarówno palmy daktylowe jak i tamaryszki. One wszystkie tworzą całość. Jeśli pragniesz być częścią takiego dzieła, pojedź z nami i stwórz oazową wspólnotę. Tu każdy jest inny, każdy stworzony przez Pana, każdy wyjątkowy i niezastąpiony.

 

SPOKÓJ I WYTCHNIENIE

Gdzie znaleźć odpoczynek w upalny dzień, jeśli nie pośród drzew, zieleni i przy akompaniamencie szumu wody? Jeśli doskwiera ci smutek, czujesz, że zgiełk i pośpiech tego świata roztapiają cię niczym słońce w samo południe sierpniowego skwaru, to koniecznie znajdź oazę, gdzie będziesz mógł się schronić. Drugi człowiek dobrym słowem pokieruje cię w miejsce, gdzie znajdziesz wytchnienie, Słowo Boże stanie się orzeźwiającym napojem, który odkryje przed tobą twoje piękno cieszące oczy serca niczym zieleń krzewów zachwyca nasze oczy.

 

ZAJĘCIE DAJĄCE ODPRĘŻENIE

Szkoła, egzaminy, matura, praca. Potrzeba odmiany i odprężenia. Czasem pragniemy odciąć się od codzienności i przeżyć przygodę! Nikt nie marzy o niej w samotności, ale najlepiej z Przyjacielem. Kto zna lepiej nasze pragnienia, naszą codzienność, nasze myśli i potrzeby, niż sam Jezus Chrystus? Nikt nie zorganizuje naszego czasu lepiej, niż Stwórca Wszechświata! Zatem na pytanie, czy warto Mu zaufać i wybrać się z Nim na pełną przygód wyprawę w oazowe tropiki, nie pozostaje inna odpowiedź jak: ABSOLUTNIE TAK!

 

oaza

3.       <<młodzieżowy ruch w Kościele katolickim, którego celem jest pogłębienie życia religijnego>>

4.       <<obóz letni dla młodzieży należącej do tego ruchu>>.

//www.sjp.pwn.pl

 

 

Czy istnieje oaza bez pustyni? Odpowiedź nasuwa się sama. Ale jeśli pragniesz w pustyni swojego życia odzyskać siły i radość, nie wahaj się i wybierz przygodę z Jezusem!