Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej.

Arena Młodych to forma rekolekcji wielkopostnych, jakie w tym roku zaproponował młodzieży arcybiskup Grzegorz Ryś. Około 15 tysięcy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odpowiedziało na zaproszenie spędzenia kilku godzin w największej łódzkiej hali.

Nie zabrakło świadectw (znani youtuberzy kanału „Jelenie jaja” opowiedzieli o swoim spotkaniu z żywym Bogiem), wspólnego śpiewu, gestów i tańca uwielbienia, wspólnotowej radości. Z dużym zainteresowaniem młodzież wzięła udział w sondzie SMS-owej, w której każdy mógł wybrać pytanie do Boga, które najbardziej go nurtuje. Wyniki były natychmiast opublikowane, a metropolita łódzki w swych słowach do nich nawiązywał. Aby nie zakończyło się na biernym słuchaniu, to ostatnim punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu. W jej trakcie uczestnicy mogli przybić do krzyża karteczki z zapisanymi swoimi przeszkodami w relacji z Bogiem, a także skorzystać z sakramentu spowiedzi i z modlitwy wstawienniczej.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, zwłaszcza wolontariuszom związanym z Ruchem Światło-Życie, którzy podjęli służbę na tym wydarzeniu - było to wiele młodych osób, których pomoc była nieoceniona (szatnia, rozdawanie bułek, ołówków, wskazywanie drogi, posługa w zespole muzycznym i tanecznym, porządkowanie hali, obdarowywanie uśmiechem i wiele, wiele innych zadań). Podczas modlitwy wstawienniczej posługiwali zaś dorośli (w tym z oazowych wspólnot dorosłych i Domowego Kościoła). Dobrze, że jesteście! Również dzięki Wam mogliśmy podczas tego wydarzenia poczuć jedność łódzkiego Kościoła, różnych wspólnot.

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z wydarzenia:

Strona Areny Młodych  (w tym galerie innych fotografów, link do pobrania aplikacji mobilnej, kontakt z organizatorami)

Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej.

Joomla templates by a4joomla