Czy znacie już zespół o nazwie "zaNim", składający się z m.in. członków naszego diecezjalnego Domowego Kościoła? Posłuchajcie koniecznie!

Tytuł piosenki: "Przychodzisz..." słowa i muzyka: Zbigniew Fidos wykonanie: ZaNim.

Zespół ZaNim gra i posługuje przy parafii oo. Franciszkanów pw. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Wyłonił się z grupy muzycznej posługującej na comiesięcznych mszach z modlitwą o uzdrowienie. Jako początek działalności zespołu przyjmuje się styczeń 2015 roku. Od tamtego czasu, zespół stopniowo do posług podczas modlitwy o uzdrowienie włączał utwory autorskie. Początkowo były to tłumaczenia utworów amerykańskiego pieśniarza uwielbieniowego Paula Baloche'a, potem pojawiało się coraz więcej własnych tekstów i kompozycji. Na płycie zespołu ZaNim, która ukaże się na przełomie lata i jesieni tego roku, znajdzie się siedem piosenek autorskich i trzy utwory Baloche'a z polskim tekstem. Na YouTube można od kilku miesięcy posłuchać piosenki "Przynoszę dary" (oryginalny tytuł: Offering). Obecnie pojawiła się kolejna, już w pełni autorska -"Przychodzisz". 

Zespół przechodził kilka modyfikacji składu. Dziś uczestniczą w nim:

Wokaliści : Monika Banach, Bogusława Ciechanowska – Gniewek, Małgorzata Ejchman, Marta Ejchman, Marta Przybylska, Joanna Bendkowska, Liliana Skowron, Beata Wójtowicz, Przemysław Bendkowski i Zbigniew Fidos.

Instrumenty klawiszowe : Łukasz Ciesielski, gitary: Zbigniew Fidos, gitara basowa: Marek Wdowiak, perkusja, instrumenty perkusyjne: Paweł Krzywański, skrzypce - Ewa Ambrożek, instrumenty perkusyjne - Sylwester Janiak. 

Ponadto w nagraniu płyty uczestniczą gościnnie również inni muzycy. W piosence "Przychodzisz” na saksofonie zagrał Przemek Szafarz.

Zapraszamy na wspólną modlitwę w pierwsze czwartki miesiąca na godzinę 18.00 do parafii oo. Franciszkanów pw. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi i w ostatnie czwartki miesiąca na godz. 18.00 do kościoła oo. Franciszkanów w Łagiewnikach.

 

Joomla templates by a4joomla