Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej.

Uczestnicy majowej Oazy Modlitwy podzielili się z nami swoimi przeżyciami. Przeczytajcie koniecznie! Zachęcamy też do obejrzenia galerii zdjęć (TUTAJ). Dziękujemy Klaudii Adamczewskiej za przysłanie relacji!

Weekend majowy? My stawiamy na OM! 

Czterdzieścioro młodych ludzi z Koluszek weekend majowy postanowiło spędzić w Wierchomli Wielkiej na Oazie Modlitwy. Mimo kiepskiej pogody udało się nam zjednoczyć. Rozważaliśmy fragmenty Pisma Świętego w Namiocie Spotkania, spotykaliśmy się na wspólnej Eucharystii, zdobyliśmy szczyty górskie i duchowe. A wszystko za sprawą Ewangelii św. Jana o Apostole Wiary - Tomaszu. Już pierwszego dnia musieliśmy uświadomić sobie jaka jest nasza wiara. Późnej było tylko lepiej! Duch Święty działał! Wspólna modlitwa płynęła prosto z serca. Dzięki Niemu staliśmy się prawdziwą Wspólnotą! 🙂

"Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie." (Ga 2, 20)

Klaudia

 Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej.

Miałem nie jechać na ten wyjazd. W te dni, w których przypadał wyjazd, miałem wypocząć sam w domu. Jednak pojawiło się takie pragnienie, aby moja modlitwa w Kościele wyglądała nieco inaczej. W pierwszym dniu czułem się trochę nieswojo, pomimo tego, że grupa była mała, a większość osób znałem.

Jednak wchodząc w bliższe relacje z innymi, zapomniałem totalnie o problemach, które zostawiłem zanim wyjechałem. Namioty spotkania otworzyły mi oczy - czemu moja modlitwa nie daje mi pełnej satysfakcji.

Później każda modlitwa w Kościele była nowym doznaniem. Pierwszy raz poczułem, że umiem się modlić i nie muszę się tego wstydzić. Podczas modlitwy wstawienniczej zrozumiałem jaką wartość w moim życiu ma Duch Święty. To spowodowało, że zacząłem animatorów postrzegać inaczej. Nie jako osoby, które prowadzą modlitwę, modlą się nad nami i mówią kiedy iść spać, tylko jako osoby, które mogą pomóc i są idealnym towarzystwem, wśród których zamiast staczać się na dno (jak moje wcześniejsze towarzystwo) to rozwijam się duchowo i motywuję do działań!

Chwała Panu!

Marcin

Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej.

Joomla templates by a4joomla