Ruch Światło-Życie, a szczególnie Domowy Kościół diecezji bydgoskiej zapraszają na seminarium popularno-naukowe poświęcone Czcigodnemu Słudze Bożemu Franciszkowi Blachnickiemu. Więcej informacji i zapisy.

W sobotę 14.04.2018 odbyło się Seminarium o ewangelizacji rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz Szkoła Animatora. Wspólnej Eucharystii przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

"Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie." (Mt 5, 15-16)
 
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie Diakonii Misyjnej.
Serdecznie zapraszamy!
15 kwietnia, godz. 14.00.
 
Nie ukrywaj światła, które masz od Stwórcy. Podziel się radością Zmartwychwstania! :)
 

Każdy z nas wpada czasem w błędne koło rodzinnych nieporozumień, które niszczy nasze relacje. Dr Emerson Eggerichs to światowy ekspert w dziedzinie ojcostwa, który pomógł już tysiącom rodzin.

Tak mówi o dzisiejszej sytuacji rodziców:


Niestety, jedno z podejść, które czasem stosujemy, to zmuszanie ojców, pobudzania ich do większego działania. Ale w sposób, który ich zawstydza, odbiera im poczucie bycia szanowanym...

Już teraz sięgnij po inspirującą dawkę wiedzy dra Emersona Eggerichsa, który udzielił nam wywiadu, dzieląc się swoim doświadczeniem!


Możesz spotkać dra Emersona Eggerichsa osobiście już za siedem dni! Będzie gościem specjalnym wiosennej edycji Forum Tato.Net „Wolność i dyscyplina” w Łodzi. To ostatni dzwonek, aby dołączyć do tego wyjątkowego wydarzenia, które zgromadzi setki ojców z całej Polski!

Mamy coraz mniej wolnych miejsc – jedno z nich może być właśnie Twoje

Dariusz Cupiał
założyciel Inicjatywy Tato.Net

Wywiad: Dariusz Cupiała z Gościem Specjalnym Forum Tato.Net dr Emersonem Eggeriches na eKAI   

Zapisy na www.forum.tato.net

 

Zapraszamy na pielgrzymkę do Łagiewnik 12.05.2018r. .

Zapraszamy na kolejne Studenckie Uwielbienie w Katedrze, odbędzie się ono w przyszłą niedzielę (22.04.2018) o godz. 20, wcześniej, o 19, akademicka Msza Święta. Gościem będzie ks. Sławomir Wasilewski, rektor WSD w Łowiczu.

Więcej informacji

 
Alleluja!

Trochę czasu minęło, ale
​wraz ze Zmartwychwsta
​łym
 chyba w końcu przyszła wiosna! Więc pora na kolejne spotkanie GNAM. DO JEZUSA!!!

Tym razem
​chcemy Was zaprosić do parafii pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej na Widzewie (ul. Gogola 12). Spotkanie otworzymy Mszą św. o godzinie 9.30; potrwa ono do 13.30. W tym czasie mamy dla rodziców ciekawą propozycję: "Seminarium o ewangelizacji rodziców dzieci pierwszokomunijnych", które rozpocznie się w łódzkiej archikatedrze o 10.00 Eucharystią z abp. Grzegorzem Rysiem. 

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) bądź telefoniczny: 602109151 (Piotrek) i 784508952 (Maciek).

Już za tydzień, w sobotę 14. kwietnia odbędzie się seminarium o ewangelizacji rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Spotkani rozpocznie się o godz. 10:00 Mszą Świętą w archikatedrze, po której zapraszamy na konferencje do auli Wyższego Seminarium Duchownego.

Więcej informacji

Pan jest Wielki!

Chcemy Was zaprosić na kolejną Szkołę Animatora, podczas której nie tylko pochylimy się nad tematem Nowej Kultury, ale także przygotujemy się trochę do rekolekcji wakacyjnych. W związku z tym zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku zamierzają podjąć posługę podczas tegorocznych rekolekcji.

Spotkajmy się już 14 kwietnia  o godz. 10:00 w Łódzkiej Archikatedrze (wyjątkowo nie w Domu Ruchu). Będziemy mieli okazję wraz z Domowym Kościołem uczestniczyć w Eucharystii, której będzie przewodniczył abp Grzegorz Ryś. Zaraz po Eucharystii spotkamy się w jednym z budynków przy ul. Skorupki - którym damy jeszcze znać. Tam będziemy mieć czas na herbatę i ciastko (można coś wziąć na wspólny stół). Jeśli macie już konspekty na oazy wakacyjne to weźcie ze sobą - mogą się Wam przydać. Zrzucamy się na obiad po 10 zł. Zakończymy wspólną modlitwą ok. 17:00.

Zgłoszenia swojej obecności, bądź nieobecności prosimy zgłaszać do 9 kwietnia 2018 r. przez formularz 

Ważne terminy:
- 14.04.2018 - Szkoła Animatora;
- 12.05.2018 - Pielgrzymka KWC w trudnych intencjach miasta Łodzi (Łódzka Archikatedra - Łagiewniki);
- 18-20.05.2018 - Centralna Oaza Matka (Krościenko n/Dunajcem);
- 26.05.2018 - Szkoła Animatora;
- 9.06.2018 - Diecezjalna Oaza Matka

Błogosławionego czasu radości Zmartwychwstania!
Joanna Kisiel, DFD
 
 
 
 

Zdjęcie użytkownika Ruch Światło-Życie archidiecezji łódzkiej.

Arena Młodych to forma rekolekcji wielkopostnych, jakie w tym roku zaproponował młodzieży arcybiskup Grzegorz Ryś. Około 15 tysięcy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odpowiedziało na zaproszenie spędzenia kilku godzin w największej łódzkiej hali.

Czytaj więcej...

Joomla templates by a4joomla